
Hírek, események
Júniusban a Mecsek Egyesület túrájához csatlakozik a szakkör. Indulás 8 órakor Abaliget Faluközpontból.
Készen állsz egy felejthetetlen napra? Abaligeten idén elindítjuk a nyarat!
Az Abaligeti Természetjáró Szakkör május 16-án, szombaton az egykori Biedermann uradalom területén kalandozott.
Természetes módszerekkel az Abaligeti-tó egészségéért – árpaszalma és élő szűrők a víz szolgálatában
2026 tavaszán az önkormányzat komplex, természetbarát beavatkozássorozatot indított az Abaligeti-tó vízminőségének megőrzése érdekében.
Gyerekkel is bátran bevállalható, élménydús családi kirándulásra hív az Abaligeti Természetjáró Szakkör: kisvasutazás, hajtányozás és egy titokzatos, 100 méter hosszú pince felfedezése vár minden korosztályt a Zselicben.
Ha tudsz krumpit rajzolni, tudsz mindent! - Agócs Írisz rajzolni tanít minket címmel jelent meg riport a Nők Lapja Café oldalán.
Június végén Mészáros B. Endre készített riportot a Petőfi utca Pap Lacijával. Öröm és büszkeség töltött el miközben olvastam a beszélgetést. Gyönyörű a Botanikus kert - ez tény, mindenkinek csak ajánlani tudom - de még szebb a cikk végén az a rövidke kis összefoglaló a mi Pap Lacink eddigi életútjáról.
Június 27-én jelent meg Pucz Péter riportja a Pécsi Újságban az abaligeti Orsós Ferivel. Nagy örömmel olvastam a beszélgetést, amelyből tökéletesen átjött az a pozitív életszemlélet, humor és hit, amelyért szeretjük és felnézünk rá. Ráadásként a cikkhez sikerült egy hamisíthatatlan "ferikés" képet mellékelni a "békebeli boltosról".








