Természet és egészség
Az, hogy mi, emberek sok mindent elrontottunk a Földön, talán nem új információ. Ha részleteiben belegondolunk, mi minden nem úgy működik, ahogy kellene, beleőrülünk. Söpörjük a gondolatokat a szőnyeg alá, s éljünk továbbra is a mának? Sokan ezt teszik, sajnos.
Ebben a rovatban a hétköznapjainkat érintő, fontos témákat szeretnénk az Olvasó elé tárni anélkül, hogy pánikot keltenénk. Változtatni sosincs késő, mindig érdemes. Gondoljunk az unokáinkra, gyermekeinkre, de nem megyek messzire: saját magunk holnapjára! Ha minden marad a régiben, olyanok vagyunk, mint a strucc, aki az aszfalton próbálkozik.
Adjunk teret a méheknek (is)!
Az ENSZ kezdeményezésére 2018 óta május 20. a méhek világnapja. A méhek az egyik legfőbb beporzók és ezek nélkül az apró rovarok nélkül elképzelhetetlen lenne a ma ismert életünk.
98. születésnapját ünnepli David Attenborough természettudós, akinek élete, munkássága több generáció számára is láthatóvá tette a természet csodáit.
Környezeti kérdések – közösségi válaszok
Beszélgetés Farkas Judit néprajzkutató, kulturális antropológussal
Jót eszünk? Jól tartósítunk?
2023. december 1-jén a Faluházban, Keresztes Anikó táplálkozási tanácsadó tart előadást az egészséges étkezésről, tartósításról. Az esemény ingyenes. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Szerves hulladékunkat millióféleképpen kezelhetjük, gyűjthetjük otthon beltéri komposztálóban, kerti edényben vagy városi komposztálópontokon. Bármelyiket választjuk, hozzájárulunk a természet egészségesebb körforgásához. A hatékony feldolgozásban új szintet hozhat az uniós szabályozás, amely szerint hazánkban is kötelező lesz a biohulladék...
Mit tehetünk a szúnyogok ellen?
Mint minden kártevő esetében, itt is nagyon fontos a megelőzés. Első lépésként nézzük végig a kertet és minden területet a ház körül, keressük meg azokat a tárgyakat – vödröt, kannát, talicskát, gumiabroncsokat, gyerekjátékokat, stb. –, amelyben összegyűlhet az esővíz és ürítsük ki őket.
Hogyan állíthatjuk meg a szúnyogok terjedését az okostelefonunkkal?
Témák: Gyermekek indirekt védelme a vakcinák által (izraeli adatok); Mutációs apokalipszis? - álhírcáfolat; Mutációk és védelem; Pfizer és Moderna legújabb adatai a tünetmentes megbetegedés elleni védelemről; A sejtes immunitás véd minden mostani variáns ellen
Dr. Kemenesi Gábor facebook posztjában szemléletes ábrákkal segíti megértenünk a légúti vírusok alapvető tulajdonságait, amelyek a terjedést befolyásolják.